Leto s hudbou v Lozorne: Aj keď sme ďaleko, ostávame blízko

Aj keď sme ďaleko, ostávame blízko – to bola téma denného tábora Leto s hudbou v Lozorne. Na základe tejto témy realizovala lektorka Eva Šušková spolu s deťmi rôznorodé aktivity, ktoré zďaleka neboli len hudobné.

Okrem dopoludňajších a popoludňajších hudobných warm-up(ov) a hudobných hier sa deti venovali aj výtvarným činnostiam. V pondelok na tábor zavítala Miriam Halamičková, ktorá pripravila krásnu aktivitu Krídla priateľstva.  Výstupom boli anjelské krídla, ktoré niesli odkazy detí – pomaľované odtlačky dlaní.

Druhý deň deti vyrábali hudobný nástroj bicie, do ktorého vložili odkazy pre svojich priateľov. Tieto odkazy  – pokreslené a popísané lístočky – boli univerzálne. Každý ich niekoľko napísal a pripravil a potom vyberal z kôpky a vhadzoval do bubna. Sú to odkazy plné povzbudenia a odvahy, keby sme sa opäť ocitli “sami”.

V utorok popoludní tábor navštívila hudobná lektorka Lenka Brádňanská, ktorá s deťmi nacvičovala pieseň Tongo.

Na tábore vznikla aj táborová hymna. Deti tvorili text aj hudbu. Ako hovorí lektorka Eva Šušková: “Je to taký milý hudobný happening”. Deti sa jej tvorbe venovali zhruba 40 minút každý deň a potom ju hneď nahrali. 

Pozrite si foto z tábora od Mareka Kapustu a Evy Šuškovej.

Podporte nás
2% z dane

Vďaka podpore z vašich daní môžme poskytovať hudobné vzdelanie a vytvarať komunitu pre deti.

podporiť / viac info